Pomocny będzie nasz alfabet: Poszukiwanie niani od A do Z

Jak się zabrać za poszukiwanie opiekunki w Krakowie

Warto najpierw na ten temat trochę poczytać. Pomocny będzie nasz alfabet: Poszukiwanie niani od A do Z.


A” jak anonse

Szukać możemy poprzez ogłoszenia i anonse – w gazetach, w Internecie. Możemy przeszukiwać ogłoszenia opiekunek, ale też sami możemy umieścić w sieci czy w czasopiśmie anons o poszukiwaniu opiekunki do dziecka w Krakowie.


B” jak bardzo duże wymagania

Uważajmy na to. Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, ale niania naprawdę nie musi mieć skończonej Sorbony, żeby dobrze zająć się naszym skarbem.


C” jak czas poszukiwań

Jak długo trwa znalezienie niani? To zależy od nas i od intensywności naszych poszukiwań. Może więc trwać kilka godzin, ale może też trwać i kilka tygodni.


D” jak doświadczenie

Pytajmy o nie każdej potencjalnej opiekunki w Krakowie. Doświadczenie w pracy z dziećmi w Krakowie jest bardzo ważne.


F” jak filozofia

Filozofia wychowania. Każda mama ma własną. Warto z nią zapoznać potencjalną opiekunkę już na pierwszej rozmowie i upewnić się, że ta ją aprobuje i będzie wdrażać w życie.


G” jak gotowanie

Czy niania będzie musiała gotować? Ustalmy to jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań opiekunki dla dziecka w Krakowie. Na pewno będzie musiała podgrzewać posiłki dziecku, więc jakaś tam wiedza z gastronomii jej się przyda.


H” jak huśtawka

Czyli zabawy opiekunki do dziecka w Krakowie z dzieckiem na powietrzu. Upewnijmy się, że niania wie, gdzie może pójść z malcem na spacer i że będzie wiedziała, jak się z nim bezpiecznie bawić.


J” jak jedzenie

Dieta naszego milusińskiego to sprawa bardzo ważna. Kiedy już będziemy rozmawiać z potencjalną opiekunką, ustalmy kwestie związane z jadłospisem naszego dziecka. Powiedzmy co maluch może jeść, a czego w żadnym wypadku nie.


K” jak kultura

Od niani kultury osobistej będą uczyły się nasze dzieci, zatem zadbajmy o to, aby jej kultura była na poziomie.


O” jak odpowiedzialność

Trudno ją ocenić na pierwszy rzut oka, ale po dłuższej rozmowie możemy domyślić się, czy dana osoba jest odpowiedzialna. A odpowiedzialność to jedna z ważniejszych cech opiekunki do dziecka!


P” jak punktualność

Czy potencjalna opiekunka spóźniła się na rozmowę kwalifikacyjną? To może świadczyć o tym, że będzie się spóźniać też podczas codziennych dni pracy. A to przecież niedopuszczalne.


R” jak rozwijanie wyobraźni

Upewnijmy się, że jedynym sposobem na rozrywkę dla naszych dzieci nie będzie włączenie im telewizora. Dobra niania powinna umieć opowiadać fascynujące historie i czytać ciekawe bajki.


S” jak samodzielność

Dobra opiekunka do dziecka powinna być samodzielna. To ona będzie „dowodzić” pod naszą nieobecność. Musi więc umieć podejmować strategiczne decyzje, szczególnie w kryzysowych sytuacjach.


W” jak wynagrodzenie

Już na wstępie poszukiwań musimy ustalić stawkę, jaką jesteśmy skłonni zapłacić opiekunce. Ile to powinno być? To już zależy i od doświadczenia, i kwalifikacji niani, opiekunki dla dziecka ale też od miejscowości, w jakiej mieszkamy.


Z” jak zaufanie

Opiekunka naszych dzieci w Krakowie musi budzić nasze zaufanie. Niewyobrażalne jest zostawienie dziecka pod opieką kogoś, komu nie ufamy. Takie zaufanie dobra niania powinna wzbudzić w nasz już podczas pierwszej rozmowy.